Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Novembra mēneša priekšmets
Ar ko Jums asociējas novembris? Novembrī notiek Latvijas dzimšanas dienas svinības, kā arī ļaudis piemin Lāčplēša dienu, dodoties lāpu gājienā. Šoreiz mēneša priekšmets ir 1947. gadā izdotais Andreja Pumpura varoņeposs Lāčplēsis. Grāmatai ir 188 lappuses no kurām vairākas ir ilustrētas ar Oto Skulmes zīmējumiem.
Andrejs Pumpurs eposu Lāčplēsis pabeidza 1888. gadā un tas tika veltīts III Latviešu Dziesmu svētkiem. Eposā apdzejotā 13. gadsimta latviešu cīņa pret vācu karotājiem tika saistīta ar valstiskās atbrīvošanās centieniem 19. gadsimtā. Eposa tapšanas laikā A. Pumpurs ir izmantojis dažādus latviešu mitoloģijas un folkloras materiālus, kā arī Indriķa hroniku.

Attēls: Grāmata "Lāčplēsis". KSM p161/Rg
www.facebook.com/kubalmuz/

01.11.2018.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 
   Kas pusceļā paliek stāvot,
   tam nedzied uzvarēsanas dziesmas.
   Saulei nav jāpalīdz ar skalu uguni.
   Kas vainīgs? Pats vainīgs.
   Laiks ir nauda.
A.Mežgrāv iz Bērtmejiem  
   Proves raksti.
1
2
3