Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Izdzīvosim Kubalu skolas mūžu “Muzeju naktī”
Šā gada Muzeju nakts 2017 tēma ir “Laika rats” par godu Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai! Arī muzejam šogad ir vairākas apaļas jubilejas, kuras pasākuma laikā izcelsim ar metodes Ceļojums laikā palīdzību: Kubalu skolas ēkai nu jau 175 gadi, bet muzejam aprit 45 gadi!
Vakarā gaitā viesiem būs iespēja izstaigāt skolas vēstures līkloču takas, aktīvi piedaloties vai vērojot skolas attīstību, sākot no idejas par tās nepieciešamību un celtniecību (1838), līdz pat mūsdienām. Pa ceļam piestāsim dažādos vēstures notikumos, kas palīdzēs atklāt skolā pieredzēto. Būs iespēja satikt Dundagas baronu Ostenzakenu, skolotāju Ernestu Dinsbergu, mācītāju Glēzeru un citus cilvēkus, kas Kubalu skolā dzīvojuši un strādājuši.  Piedzīvosim dažādus laika periodus, tajā skaitā Latvijas pirmos neatkarības gadus, “Padomju laikus”, muzeja atklāšanu, u.c.
Viesus aicinām būt atsaucīgiem un uzdrošināties aktīvi piedalīties sarunās vai pat izspēlēt kādu no lomām, kuras piedāvāsim pasākuma laikā. Īpaši priecāsimies, ja varēsiet ierasties drēbēs, kas palīdzētu iejusties 20.gs. Dundagas pagasta ļaužu lomās. Lai iezīmētu Padomju laika periodu, lūdzam paņemt līdzi arī pionieru kaklautus.
Muzeju nakts pasākums Kubalu skolā – muzejā kā ierasts sāksies plkst. 19:00 un ilgs līdz aptuveni plkst. 23:00. Aicinām piedalīties pasākumā no sākuma līdz beigām, lai veiksmīgi spētu izdzīvot laika ritumu!

Uz tikšanos 20.maijā!
Marta Ratkeviča
Kubalu skolas - muzeja vecākā speciāliste
09.05.2017.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Nelietība un meli lai paliek tāļu no manis.
 Kam dārzā bites, tam medus lēts.
 Lielai jūrai lieli viļņi.
 Biezam mežam slaiki koki.
 Ātri deg, ātri dziest.

 
Karlis Magur iz Ludiem
Proves raksti, 1896.
1
2
3