Lapas karte: Muzejs >> Notikumi >> Rakstu arhivs

2017. gada raksti

Izdzīvosim Kubalu skolas mūžu “Muzeju naktī”
Šā gada Muzeju nakts 2017 tēma ir “Laika rats” par godu Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai! Arī muzejam šogad ir vairākas apaļas jubilejas, kuras pasākuma laikā izcelsim ar metodes Ceļojums laikā palīdzību: Kubalu skolas ēkai nu jau 175 gadi, bet muzejam aprit 45 gadi!
Vakarā gaitā viesiem būs iespēja izstaigāt skolas vēstures līkloču takas, aktīvi piedaloties vai vērojot skolas attīstību, sākot no idejas par tās nepieciešamību un celtniecību (1838), līdz pat mūsdienām. Pa ceļam piestāsim dažādos vēstures notikumos, kas palīdzēs atklāt skolā pieredzēto. Būs iespēja satikt Dundagas baronu Ostenzakenu, skolotāju Ernestu Dinsbergu, mācītāju Glēzeru un citus cilvēkus, kas Kubalu skolā dzīvojuši un strādājuši.  Piedzīvosim dažādus laika periodus, tajā skaitā Latvijas pirmos neatkarības gadus, “Padomju laikus”, muzeja atklāšanu, u.c.
Viesus aicinām būt atsaucīgiem un uzdrošināties aktīvi piedalīties sarunās vai pat izspēlēt kādu no lomām, kuras piedāvāsim pasākuma laikā. Īpaši priecāsimies, ja varēsiet ierasties drēbēs, kas palīdzētu iejusties 20.gs. Dundagas pagasta ļaužu lomās. Lai iezīmētu Padomju laika periodu, lūdzam paņemt līdzi arī pionieru kaklautus.
Muzeju nakts pasākums Kubalu skolā – muzejā kā ierasts sāksies plkst. 19:00 un ilgs līdz aptuveni plkst. 23:00. Aicinām piedalīties pasākumā no sākuma līdz beigām, lai veiksmīgi spētu izdzīvot laika ritumu!

Uz tikšanos 20.maijā!
Marta Ratkeviča
Kubalu skolas - muzeja vecākā speciāliste
09.05.2017.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi->Rakstu arhivs   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Lēna atbilde klusina bardzību.
 Dari ko darīdams, apdomā galu.
 Kas negrib strādāt, tam arī nebūs ēst.
 Taisnība ir nemirstama.
Agneze Dreiberg iz Kubeļlu  skolas
Proves raksti, 1896
1
2
3