Lapas karte: Saziņa >> Muzejs

Muzejs

 
 
Muzeja rakstu tematika:

- muzeja jaunumi,  
- pārdomas, ierosmes par apvidus vēsturi, kultūras mantojuma saglabāšanu un muzeja darbību,
- muzeja darbības atbalsta iespējas,
- ieskats muzeja dzives notikumos,
- atbildes uz Jūsu ierosinājumiem.


Uz tikšanos!
Decembra mēneša priekšmets
  Mūsdienās populāri ir cienāties ar karsto vīnu un sulām, nereti tos bauda no vienkāršiem traukiem. Šī mēneša priekšmets ir svinīgāks – atbilstoši svētkiem. Decembris ir īpaši aizņemts mēnesis, steiga ir visapkārt. Ir vērts mazliet apstāties un padomāt, novērtēt. Tāpēc mazliet atskatīsimies uz Kubalu skolas – muzeja pirmsākumiem.      Ernests Dinsbergs vienmēr turējies pie tā, ka savos rakstos sniedzams tikai tas, kas lasītāju pamāca un sludina uz labu, bet nevis kairina uz ļaunu (Avots: Latviešu avīzes, Nr. 33, otrdiena, 23. aprīlī, 1902.g.). Paša rakstnieka daiļradē ir arī garīga rakstura darbi: apcerējumi, dziesmas un lūgšanas, dzejoļi un citi.
    Šajā gada laikā, kad laukā ātri satumst, cilvēki vairāk tiecas gan pēc fiziskās, gan arī pēc garīgās gaismas. Te iederētos advokāta J. Kreicberga teiktais par E. Dinsbergu (to runājis E. Dinsberga bēru dienā): “Tas bija vīrs, nepiekusis dziņā pēc gaismas, nepieguris centībā pēc pilnības, stiprs cerībā uz gaismas uzvaru un spēcīgs Dieva paļāvībā. Tādēļ viņš mums sludina trīs lietas, bez kurām visa mūsu dzīve būtu tikai tukša skaņa, tumša nakts – ticību, cerību, mīlestību .”( Avots: Latvietis, Nr. 18, trešdien, 1. Maijā, 1902.g.)
   Kubalu skolas ikdiena bija vienkārša, bet svētkos ikviens centās radīt īpašu noskaņu – uzkopa un izdekorēja telpas, sanāca viesi, notika pārklausīšanās visos galvenajos priekšmetos, skolēnu kora dziedāšana un liecību izdalīšana (atmiņas no Ludviga Adamoviča – Kublas (tagad E.Dinsberģa) skolas sākumi un pirmais pusgadsimtenis (1838.-1898.) Rīgā, 1939.g. Latvijas nacionālo skolotāju savienības izdevums, 2. 13.lpp.). Tāpēc arī šajā svētku laikā mēneša priekšmets ir greznāks kā iepriekšējie – skaists stikla kauss/biķeris – no ārpuses sudrabots krāsojums, iekšpusē zeltītas krāsas, rotājums ar ziedu motīvu.


 
19.12.2019.  |   Sadaļa: Saziņa->Muzejs   |   Komentēt
Saziņa
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Viens sunis vien ilgi nerej.
 Kur rūc tur sper.
 Viena aita brēc, visas dabū.
 Lieli alu, nelieli misas.
 Nepārdodi ādas, kad lācis vēl mežā.
Karlis Īvīņ iz Mūrniekiem.
Proves raksti, 1896.
1
2
3