Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Decembra mēneša priekšmets
Vai esat kādreiz slidinājušies pa ledu un domājuši par to, cik jauki, ka cilvēks ir izdomājis tik brīnišķīgu ziemas izpriecu veidu kā slidošana? Kad cilvēks sāka ar to aizrauties? Izrādās, ka pirmās slidas tika izgatavotas jau pirms 4 tūkstošiem gadu. Tās tika izgatavotas no noslīpēta kaula. Kaulā tika izurbti caurumiņi, kuros ievēra ādas sloksnes vai virvi, lai slidas varētu piesiet pie kājām. Sākotnēji slidām bija tikai praktiska nozīme, jo tās izmantoja, lai vieglāk varētu pārvietoties pa ledu. Tikai 17. gadsimtā slidošana kļuva populāra, jo to kā izklaides veidu sāka izmantot augstmaņi.
Decembra mēneša priekšmets ir koka slida ar metāla asmeni. Tā darināta līdzīgi kā pirmatnējās slidas, jo tai ir koka pamatne, kur novietot kāju. Koka pamatnē ir izurbti caurumiņi striķu ievēršanai, lai slidu varētu piesiet pie kājas. Kā slidas asmens kalpojusi dzelzs stīpa. Izpētes rezultātā secināts, ka iespējams šī slida tikusi izmantota 20. gadsimta sākumā.

KSM 899/Le
www.facebook.com/kubalmuz
 
28.12.2018.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Kas skolu atstājis nevaid palicis jo
   gudrs savā prātā nedz jo dievbijīgs
   un jo mīlīgs savā sirdī tas lai
   nevienam neteic ka skolā ir bijis jo 
   viņš tam namam padara kaunu.
Kārl Krauze
Proves raksti, 1844.
1
2
3