Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Maija mēneša priekšmets
Maijs ir rosīgs svētku mēnesis. Ir nosvinēti Valsts svētki, Mātes diena. Vēl priekšā Ģimenes diena, Vasarsvētki un citi notikumi. Šādos gadījumos neiztikt bez cienasta – ik viens var aktīvi darboties virtuvē, jo pašu pagatavotais ir visgaršīgākais.

  Ir dažādi pagatavošanas knifiņi, piemēram, vienmērīgi, plāni izrullēta mīkla ir viens no nosacījumiem, lai pīrāgi, smalkmaizītes, plātsmaizes un citi konditorejas izstrādājumi izdotos un garšotu lieliski. Šo darbu grūti paveikt bez kvalitatīva mīklas ruļļa. Mūsdienās šādi instrumenti ir no dažāda materiāla un veida.
Atbilstoši – maija mēneša priekšmets ir koka mīklas rullis. To muzejam dāvinājis vietējais iedzīvotājs, lietots konkrētā mājsaimniecībā. Priekšmets ir 42 cm garš un 8 cm diametrā. Datēts ar 1920. – 1930. gadu, atjaunots.

Lai ģimeniski, izdevušies un mierīgi svētki gan šajā mēnesī, gan arī turpmāk!Attēlā: Koka mīklas rullis.  KSM p1286-Le

www.facebook.com/kubalmuz/


 
12.05.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Nelietība un meli lai paliek tāļu no manis.
 Kam dārzā bites, tam medus lēts.
 Lielai jūrai lieli viļņi.
 Biezam mežam slaiki koki.
 Ātri deg, ātri dziest.

 
Karlis Magur iz Ludiem
Proves raksti, 1896.
1
2
3