Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Februāra mēneša priekšmets
Februāra mēneša priekšmets ir Kārļa Ludeviga darinātās slēpes. Slēpes tika lietotas, lai ziemas laikā ātrāk varētu atgriezties mājās no darba, kā arī šīs slēpes ir lieliski noderējušas dažādās Latvijas mēroga sacensībās. Varētu likties, ka slēpes cilvēka dzīvē ir parādījušās salīdzinoši nesen, tomēr 5000 gadus vecie alu zīmējumi, kas atrasti Ziemeļnorvēģijā pie Lādogas ezera, pierāda pretējo. Šie zīmējumi attēlo cilvēkus, kuriem pie kājām pievilktas garas svītras - visticamāk slēpes. Tomēr plašāka slēpju pielietošana Norvēģijā nenotika līdz pat 19. gs vidum, kad tikai daži laucinieki, cienot senču tradīcijas, garajā ziemā izklaidējās slēpojot.
Lielāku popularitāti slēpes ieguva 19. gadsimta beigās, kad tika nodibināts pirmais Viduseiropas slēpošanas klubs.
Mūsdienās slēpošana ir pazīstama ikvienam, jo tā var būt lieliska izklaide, kā arī sporta veids.

Koka slēpes 1950.-1960. g.
KSM p1298/Le

ww.facebook.com/kubalmuz/
04.02.2019.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Lēna atbilde klusina bardzību.
 Dari ko darīdams, apdomā galu.
 Kas negrib strādāt, tam arī nebūs ēst.
 Taisnība ir nemirstama.
Agneze Dreiberg iz Kubeļlu  skolas
Proves raksti, 1896
1
2
3