Lapas karte: Muzejs >> Notikumi >> Rakstu arhivs

2020. gada raksti

"Jaunie Baroni" Kubalu skolā - muzejā
Šī sezona Kubalu skolā - muzejā bija raksturīga ar, ja tā var izteikties, “prožektoru gaismas” efektu – ciemos ir bijušas dažādas filmēšanas grupas. Tas turpinājās arī 20. septembrī – muzejā tika uzņemti ciemiņi, tā bija Ziedoņa muzeja komanda ar “mūsdienu jaunajiem Baroniem” – ļoti dzīvespriecīgiem un entuziastiskiem. Viesi pamielojās ar gardajiem Guntas izceptajiem pīrāgiem un pagatavoto tēju. Visi iemēģināja roku rakstīšanā ar grifelēm uz tāfelītēm. Vairāk iepazina Dinsberga dzīvi un devumu. Un, protams, kur nu bez Dundagas izloksnes vārdiem.
  Šis kultūras notikumiem bagātais ceļojums, Imanta Ziedoņa muzeja komandas izmeklētajiem mūsdienu Krišjāņiem Baroniem, uzsākās 21. augustā. Bija jāpieveic ceļš no Tartu līdz Dundagai. 20. septembrī šis ceļš noslēdzās Dundagas pils parkā. Iepriekšminētais muzejs notikumu ciklā «Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu», visa gada garumā veido vairākus kultūras notikumus, lai stiprinātu nacionālo pašapziņu un ikvienam liktu aizdomāties par savām saknēm, nacionālajām vērtībām un tautasdziesmu.

            Noteikti jāpiemin, ka 1960.gadu vidū vēsturisko Kubalu skolas namu apmeklē pats Imants Ziedonis. Aprakstot šo piedzīvojumu “Kurzemītē”, viņš savas izjūtas paskaidro Kaudzītes Matīsa vārdiem: «Nevar uzlūkot šādas vietas bez sirds kustināšanas, kad apdomā, kāds spēks plūst no viņas pār visu Kurzemi un ko šāda iestāde iespēj pie laika gara grozīšanas savā zemē, jo: kāds gars valdīs šai audzināšanas vietā, tāds valdīs arī Kurzemes tautas skolās, un tas izplatīsies arī pār pašu Kurzemi.» *

*Imants Ziedonis. Kurzemīte. Pirmā grāmata. Rīga, 1970.


            Lai arī turpmāk tiek uzturēta dzīva mūsu tautas pašapziņa un valstiskās vērtības.


Novēlot visiem tikpat lielu dzīvesprieku un entuziasmu savā darbā,

Kubalu skola – muzejs
 
22.09.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi->Rakstu arhivs   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Lēna atbilde klusina bardzību.
 Dari ko darīdams, apdomā galu.
 Kas negrib strādāt, tam arī nebūs ēst.
 Taisnība ir nemirstama.
Agneze Dreiberg iz Kubeļlu  skolas
Proves raksti, 1896
1
2
3